רוצו למחזר!

טיפים מנצחים למחזור מקסימלי של המשכנתא שלכם

hands-with-miniature-house_23-2148576685

זה שווה לכם המון כסף

הנחת בסיס לקריאת הפוסט-

כסף – כל הבנקים מוכרים בדיוק אותו מוצר  אך במחיר שונה

5 סיבות למה כדאי למחזר

הודעת בנק ישראל בדצמבר האחרון מהווה כמסמר האחרון במשכנתא הישנה שלנו.

  1. הגדלה של הפריים לעד כשני שליש מתמהיל המשכנתא- רכיב הפרים הינו הזול ביותר במשכנתא, אינו מכיל קנסות פירעון מוקדם( כך שניתן בכל עת למחזר ללא תשלום קנס) והכי חשוב נתון לרגולציה של בנק ישראל. עם זאת, החדשות האחרונות בעניין זה אינן הסיבה היחידה להזדמנות הכלכלית שעומדת לצד בעלי הדירות, אלא רק נדבך נוסף שעוזר לבעלי המשכנתאות לחסוך סכומים אדירים.
  2. מחיר הכסף צנח- בשנה האחרונה מחיר הכסף לבנקים ירד בצורה חסרת תקדים(!), זאת ממספר סיבות: מלחמת סחר ארה"ב -סין, חשש מההאטה(שהתגברה עקב הקורונה) וסביבת אינפלציה נמוכה. כל אלו גרמו לריביות נמוכות שכדאי לשריין באמצעות מחזור משכנתא.
  3. שווי הדירה עלה- מחיר הדירה נקבע לצורך היקף מימון המשכנתא נקבע בידי שמאי או מחיר הרכישה – הנמוך מביניהם. לא הרבה אנשים מודעים, אך שווי הדירה שלהם עלה או לחילופין מחיר החוזה היה נמוך מהשמאות. כך למעשה מחזור המשכנתא מאפשר להגדיל הפועל את שווי הנכס מה שמוביל להקטנה בהיקף המימון ואיתה לירידה נוספת בריבית.
  4. סכום המשכנתא קטן- התשלום החודשי של המשכנתא מתחלק לקרן -כסף שעקרונית חוזר אלינו וריבית -כסף שנזרק לפח. צמצום הקרן מוביל להקטנת נפח המשכנתא, כך שבמחזור סכום המשכנתא קטן, דבר המוביל לירידת מדרגת המימון(שנקבעה ע"י בנק ישראל) ואיתה, חיסכון נוסף בגובה הריבית.
  5. שינוי בהרכב המסלולים המשכנתא- באמצעות מיחזור ניתן לבנות תמהיל אסטרגי מותאם אישית לפי יכולתם של בעלי המשכנתא. כך שניתן לשנות: את הרכב המסלולים, הארכה/ הקטנה של מספר השנים במשכנתא, פירעון חלקי ועוד. כל אלו מאפשרים לחסוך סכומים משמעותיים.

אז,

למה לשלם יותר?  

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

השארו מעודכנים

פוסטים נוספים

מילון מונחים משכנתא

מהו אחוז מימון? אחוז מימון הינו היחס בין המשכנתא המבוקשת לבין שווי של הנכס שאותו משעבדים לטובת הבנק.הדרך המשתלמת ביותר כלכלית היא להקטין את אחוז

להמשך קריאה »

תמהיל המשכנתא

בשונה מהלוואה בנקאית רגילה , משכנתא מורכבת ממספר מסלולים המרכיבים את המשכנתא כולה זה למעשה תמהיל המשכנתא( קישור לסוגי תמהילים נפוצים שקיימים לפי כל עסקה

להמשך קריאה »