רכישת נכס הינה העסקה היקרה והמורכבת ביותר שאדם עושה בחייו. לכן, רוב האנשים עושים בדיקות נרחבות( ובצדק רב) טרם רכישת הנכס כמו בדיקת מחירי נכסים דומים באיזור, מצבו הפיזי של הנכס הפוטנציאלי, התפתחות עירונית בסביבה, מהי הארנונה ועוד פרטים רבים המשותפים לרוב הרוכשים שעתידים לרכוש נכס נדלנ"י. אותם רוכשים משלמים לגורמים שונים בעת רכישת הנכס כמו תשלום לעו"ד, תשלום למיסוי, דמי תיווך, עלויות שיפוץ, עלויות ריהוט וכו'.

 
למרות ההוצאות מרובות, לווים רבים בוחרים לוותר על הוצאה נוספת – ייעוץ וליווי משכנתאות.
זוהי למעשה ההוצאה היחידה שמחזירה את עצמה, כבר בחודשים הראשונים לעסקה. מה שגם לווים רבים בוחרים שלא להתרכז בצורה מעמיקה בכל הקשור לתחום המשכנתאות בשל הסיבה שלרוב האנשים אין את הידע הדרוש שכן רוב נוטלי המשכנתאות אינם מתמצאים בהשלכות עתידיות של בחירת מסלולים, שינוי במדדים ועוגנים, מהי הריבית האופטימלית, האם המשכנתא עונה לצרכיי ועוד. כמו כן, ללווים רבים את הזמן הדרוש ללמוד ולעסוק בתחום זה. חשוב להדגיש שבחירת משכנתא שאיננה תואמת את צרכיי הלקוח יכולה לעלות ביוקר. כמה ביוקר? סטייה בתשלומים השוטפים לבנק במשכנתא יכולים להגיע 10- 15 אחוזים, שזה אומר עשרות ומאות אלפיי שקלים. כלומר, גם אם שאר הצעדים בדרך לרכישת נכס היו אופטימליים, בחירת משכנתא שאיננה תואמת את צרכיי הלקוח יכולה להרוס את כדאיותה הכלכלית של העסקה עצמה!

לחסוך ללקוח כסף

זהו הערך המרכזי שעומד בבסיס השירותים של ניצנים בע"מ המייחד אותנו מחברות ויועצים אחרים.

אנו מבטיחים את החיסכון ללקוחותינו בכך שאנו מתחייבים שהצעת המשכנתא שלנו תהיה המשתלמת ביותר בשוק, עד כדי כך שאיננו גובים תשלום כאשר הלקוח קיבל הצעה טובה יותר מאשר ניצנים הצליחה להשיג.

מעבר לחיסכון הכספי, ישנם תפקידים נוספים שהיועצים שלנו משרתים את לקוחותינו והם:

1

הבנת העסקה והתאמתה ללקוח

לכל עסקת נדל"ן, מאפיינים שונים וייחודיים אשר באים לידי ביטוי באופן שבו ממנים את העסקה והדרך שבה מגיעים למיצוי מקסימלי של מרכיבי העסקה יחד אם המשכנתא. למשל, דרך המימון של דירה מקבלן תהיה שונה מדירה יד שנייה בטאבו או לחילופין רכישת קרקע עם בנייה עצמית. כמו כן, תפקידנו בתור כלכלנים הם להראות את הסכנות הטמונות בכל סוג עסקה או לחילופין את הקשיים שעלולים להתעורר בדרך. הבנת המרכיבים של כל עסקה יחד עם נתוניו הכלכליים של הלקוח יחד עם העדפותיו האישיות- הן אלו שיביאו למשכנתא המתאימה והמשתלמת ביותר.

2

התאמת תמהיל ייחודי לכל לקוח

לאחר בירור צרכיי הלקוחות שלנו בד בבד עם ניתוח פיננסי הנוגע להכנסות ולהוצאות הקבועות והמשתנות במשך כל חיי המשכנתא. החוכמה בנדל"ן ובמשכנתאות בפרט היא להסתכל רחוק ולהיות מסוגלים להבין מה יהיה הצרכים שלנו גם בטווח הארוך, האם יהיו לנו הוצאות נוספות, האם נוכל לעמוד בהחזר החודשי, האם כדאי לנו להתחיל בהחזר גבוה ואז נמוך או למעשה ההפך. שאלות רבות אלו צריכות לקבל ביטוי באופן שבו אנו מרכיבים את תמהיל המשכנתא. התמהיל מורכב ממספר מסלולים שלנו השליטה כמה יכלול כל מסלולים, כמה שנים, האם נפרע את המסלול בעתיד *בכפוף להנחיות בנק ישראל.
תפקידנו הוא לשקלל את סך המשתנים שצוינו לתמהיל אחיד שכבר בכוחו לחסוך סכומים משמעותיים ללקוחותינו.

3

מכרז ממצה אל מול כל הבנקים

לאחר סגירת התמהיל הרצוי אנו נפנה בשמכם לכלל הבנקים השונים וניצור ביניהם משא ומתן נשכני ולא מתפשר כאשר לבסוף יוותר הבנק שהציע את ההצעה המשתלמת והטובה ביותר ללקוחותינו. אנו בניצנים סבורים כי רק פניה לכלל הבנקים באמצעות מכרז ייחודי שפיתחנו היא שתביא למיצוי מקסימלי של הריביות והתנאים שניתן להשיג בשוק תחרותי.

4

ליווי בתהליך הבירוקרטי של המשכנתא

תהליך המשכנתא הינו תהליך המורכב ממספר שלבים. השלב המסורבל ביותר הינו שלב הביטחונות – השלב שבו הבנק למעשה ממשכן את הנכס ונותן לכם את המשכנתא המיוחלת. טרם שחרור הכספים, הבנקים דורשים מסמכים והתחייבויות שונות ומרובות כגון: רישום הערת אזהרה, יפוי כוח נוטריוני, ביטוחים, טפסי משכון, טפסי התחייבות והיריעה עוד קצרה מלהכיל( הפנייה בטחונות במשכנתא)
אנו בניצנים מלווים בכל שלב את הלקוחות שלנו וזמינים לכל שאלה או בעיה שצצה בשלב מורכב זה כך שתהליך זה יעבור במקצועיות ובמהירות.

5

ליווי לאחר נטילת המשכנתא

היועצים שלנו בודקים אחת לשנה( או פחות בהתאם לרצון הלקוחות שלנו) את המשכנתא הקיימת. הבדיקה נעשית באופן ייזום מצידנו כאשר תפקידה לבדוק האם המשכנתא עדיין עומדת בתנאים שעונים על צרכיי הלקוח או לחילופין תואמים את המצב הקיים בשוק. כמו כן, היועצים שלנו זמינים לכל שאלה ובירור מצד לקוחתינו לגבי המשכנתא שלהם או אפילו להתייעצות כללית שאיננה קשורה למשכנתא עצמה.

נשמח לעמוד לשירותיכם תמיד!

הדר

משכנתאות | פיננסים |השקעות